اتاق روشن در ارومیه

FORM_OTAGHE_ROSHAN_flatضرورت توجه به مباحث تئوریک و تخصصی عکاسی از دیدگاه‌ ، نشانه‌شناختی ، زبان‌شناختی، ساختاری و در کل توجه علمی به مقوله  نقد ، تاویل و خوانش عکس امری گریز ناپذیر و غفلت از این مقوله منجر به ضربات جبران ناپذیری در حیطه فعالیت هنرمندان عکاس به شمار می‌رود.
 براین اساس شورای عکس انجمن سینمای جوان ارومیه در نظر دارد در جهت برطرف نمودن خلآهای موجود در این حیطه یک سری کارگاه تخصصی جهت استفاده و ارتقاء سطح علمی هنرمندان عکاس مقیم این شهر  برگزار نماید.
در همین راستا طبق تصمیمات و برنامه ریزی‌های انجام یافته ، در دهه پایانی تیرماه ۱۳۹۱ برای اولین بار در سطح کشور دو کارگاه تخصصی توسط آقای «‌فرشید آذرنگ» در ارومیه برگزار خواهد گردید. موضوع یکی از کارگاه‌ها نشستی تخصصی درباره کتاب «اتاق روشن» نوشته «رولان بارت» و به ترجمه بی‌نظیر خود ایشان خواهد شد. به منظور استفاده هرچه بهتر از مباحث مطروحه در این جلسه مدیریت محترم انجمن سینمای جوان ارومیه اقدام به تهیه تعدادی مجلد (نزدیک به ۵۰ جلد) از این کتاب جهت مطالعه علاقمندان نموده است. کلیه دوستان و علاقمندانی که کتاب مذکور را ندارند و مایل به تهیه و مطالعه آن هستند می‌توانند با مراجعه به دفتر انجمن نسبت به تهیه کتاب مذکور اقدام نمایند. بالطبع با توجه به محدودیت تعداد مجلد فراهم شده اولویت با کسانی است که زود‌تر جهت تهیه کتاب اقدام نمایند.
نشانی:ارومیه  پارک شهر چایی جنب کتابخانه علامه‌طاطبایی - انجمن سینمای جوان ارومیه
تلفن : ۰۴۴۱-۳۳۶۲۲۲۰